zywa lekcja historii 03Dnia 17 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole kolejna żywa lekcja historii, tym razem pod tytułem „Od rycerza do żołnierza”. Prowadzący przenieśli naszych uczniów w odległe czasy średniowiecza i przeprowadzili ich przez zakamarki historii aż do czasów współczesnych. Uczestnicy mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji oraz przekonać się na własnym ciele ile waży zbroja rycerza czy wygodny był mundur grenadiera itd. Spotkanie było bardzo wartościowe i ukazało uczniom jak mocno zmienił się wygląd i wyposażenie żołnierza na przestrzeni wieków.