IMG 20211005 133854W miesiącu wrześniu wszystkie klasy ósme zajmowały się elektrostatyką, działem fizyki zajmującym się oddziaływaniem między nieruchomymi ładunkami elektrycznymi. Oddziaływania te nazywane są oddziaływaniami elektrostatycznymi.  Dzieci miały okazję wykonać eksperymenty korzystając z maszyny elektrostatycznej oraz generatora van de Graaffa.  Zajęcia tego typu są bardzo pouczające, ponieważ, uczniowie mają możliwość „dotknięcia fizyki”, wykonując kolejne doświadczenia. Mogą teorię zastosować w praktyce – lekcje poparte doświadczeniem są bardzo ciekawe i dają wiele satysfakcji, po przez obserwacje łatwiej przyswajamy sobie prawdy fizyczne. Uczennica klasy 8c wykonała nawet domowy elektroskop, który działał lepiej niż szkolny .
Uczniowie!!
Zachęcam do eksperymentowania w domu, a efekty waszych prac będę mogła oceniać na lekcjach.

Sylwia Jagła-Garbowicz

Film 1        Film 2