zskśJaki zawód wybrać w przyszłości? W jakiej szkole średniej podjąć naukę po szkole podstawowej? – przed takimi ważnymi, życiowymi wyborami stają w tym roku szkolnym ósmoklasiści. Aby ułatwić im podjęcie właściwych i trafnych decyzji, wychowawcy oraz szkolny pedagog organizują dla wybranych klas spotkania z doradcami zawodowymi ze szkół średnich. W taki oto sposób na godzinę wychowawczą w klasie 8b – 20 października zawitali bardzo oczekiwani goście – nauczyciele i jednocześnie doradcy zawodowi z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, przydatne i…ogromnie emocjonujące! Nasza młodzież poznała różne zawody, jakie można zdobyć, podejmując naukę w ZSKŚiA, np. technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu czy technik reklamy. Dodatkową atrakcję stanowiła profesjonalnie poprowadzona licytacja, na której uczniowie klasy 8b mogli zakupić dowolnie wybrane umiejętności niezbędne przy wykonywaniu określonego, wybranego wcześniej przez nich zawodu. W ruch poszły „prawdziwe” pieniądze, niekiedy stawki były bardzo wysokie. Licytator bezbłędnie trzykrotnie „przybijał” stawiane kwoty. Jak to na giełdzie bywa, niektórzy zarobili, inni niestety stracili swoje pieniądze. Zabawa jednak była przednia, a chwilami emocje sięgały zenitu! Najlepsi gracze otrzymali drobne upominki od prowadzących zajęcia. Wszyscy żałowali, że lekcja trwała tylko 45 minut!