sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /templates/dd_speedtruck_109/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

247733522 4432056950212972 7858536462656971233 nW dniach 22-24.10.2021r na naszym rodzimym lodowisku odbyła się druga edycja Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych. Rywalizowało ogółem 173 zawodników z 14 klubów z Polski i jeden z Kanady.
Bardzo przyjemnymi momentami były wizyty na lodowisku między innymi Burmistrza i Wiceburmistrza miasta jak również Prezesa PZŁS i Dyrektora biura PZŁS.
Pan Prezes wręczył nagrody wyróżnienia dla trenerów i ludzi zasłużonych dla rozwoju łyżwiarstwa szybkiego w Giżycku zarówno dla toru długiego jak również krótkiego . Otworzył też oficjalnie zawody i był na dekoracjach wielobojowych wszystkich kategorii wiekowych.
Wśród 17 zawodników z Giżycka, aż dziesięcioro to uczniowie SP 7. Startowano we wszystkich kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii Junior F startowała Julcia Uszyłło i zdobywając jeden srebrny medal, zajęła w wieloboju 3 miejsce.
W kategorii Juniorek E startowały Zosia Piątek i Ania Słowikowska, pięknie wyglądała dekoracja tej kategorii na dystansie 222m, gdzie wraz z koleżanką z klubu Julką Wawer zajęły pierwsze trzy miejsca Ogółem w wieloboju tej kategorii wiekowej (Juniorek E), drugie miejsce zajęła Zosia Piątek z jednym srebrnym i jednym brązowym medalem, Ania Słowikowska zajęła w tej klasyfikacji 5 miejsce z jednym brązowym medalem .Zaś na 13 miejscu skończyła zawody również uczennica SP 7 - Judyta Sakowicz. W kategorii Junior D startowała Milena Sakowicz, Janek Lubecki i Łukasz Piątek. Starty ze zmiennym szczęściem owocowały 13 miejscem Mileny, 24 Janka jak również 3 miejscem Łukasza który zdobył dwa medale srebrny i brązowy. Starsze kategorie wiekowe rywalizowały w sobotę i niedzielę . Kaja Kisielewska została sklasyfikowana na 10 miejscu w wieloboju. W tej kategorii (Junior C ) startował również Filip Sztafa. Niestety Filip miał wielkiego pecha i po pierwszym dniu zawodów z przyczyn zdrowotnych i już nie mógł w niedzielę startować. W najstarszej startującej kategorii wiekowej startowali też byli uczniowie naszej szkoły. Weronika Biller obecnie ucząca się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, po nieudanym starcie na 1500m. Zajęła 3 miejsce w finale C na 500m i 4 w finale C na 1000m
W tej kategorii startował też Olek Sakowicz i (wywrotki podczas biegów półfinałowych i finałowych) mając dużego pecha zakończył zawody ogółem na 7 miejscu.
Startowały też sztafety mix i tak sztafeta młodszych kategorii z udziałem – Mileny Sakowicz, Zofii Piątek i Łukasza Piątka, , zajęła ogółem 3 miejsce.
W sztafecie Junior C nasza sztafeta w składzie :Kaia Kisielewska, Filip Sztafa wraz z koleżanką i kolegą z klubu zajęła 1 miejsce.
W najstarszej kategorii wystawiono sztafetę wojewódzką w składzie której startowała Weronika Biller i Olek Sakowicz . Sztafeta ta zajęła 3 miejsce.
Teraz przygotowania do zawodów w Elblągu. Tam nasi zawodnicy rywalizować będą już 12-14.11.2021rgaleria