Ida Swieta 4 plakatI TY WYŚLIJ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ DO NAJBLIŻSZYCH LUB SAMOTNIE SPĘDZAJĄCYCH ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.

Przed nami oczekiwanie na jedno z najpiękniejszych świąt w naszej kulturze, a mianowicie święta Bożego Narodzenia. Pamięcią przywołujemy tych, których już nie ma między nami. Do tych, którzy żyją wiele kilometrów od nas wysyłamy smsy z życzeniami lub mmsy.

A może warto powrócić do tradycji własnoręcznie napisanych kartek świątecznych i wysłanych do bliskich lub nieznajomych, którzy samotnie spędzają ten świąteczny czas. Otrzymana kartka na zawsze pozostawi ślad w naszej pamięci, gdyż nie można jej zwyczajnie wykasować, jak ma to miejsce w telefonie czy na klawiaturze.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpią do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej pt. „Idą święta, nie o SMS – ie , lecz o kartce pamiętaj” pod egidą Fundacji ,,Dbam o Mój Zasięg”.

Nadrzędnym celem kampanii jest przeciwdziałanie fonoholizmowi, e- uzależnieniom wśród dzieci, wzmocnienie więzi rodzinnych, rozwijanie kompetencji cyfrowych, a ponadto kształcenie uzdolnień plastycznych i językowych, wrażliwości estetycznej uczniów i kultywowanie obrzędów bożonarodzeniowych.

W tegorocznej edycji nasi uczniowie wyślą 100 bożonarodzeniowych kartek oraz wezmą udział w konkursie plastycznym.