IMG 20211202 1038222 grudnia 2021 roku (z okazji mikołajek), wraz z wychowawczynią, wybraliśmy się do Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Gwarek”.
Po przyjeździe na miejsce przywitał nas elf, który towarzyszył nam przez 3,5 godziny. Poinformował nas, iż będziemy mieli do rozwiązania kilka zadań, zaś końcowym elementem będzie niespodzianka – spotkanie z kimś, na kogo z pewnością czekamy cały rok. Pierwszą atrakcją był zagadkowy komin treningowy. Przeszliśmy kręty tunel pełen zagadek, łamigłówek i magicznego klimatu.
Następnie sprawdziliśmy swoje umiejętności w minigolfie. Wiele radości sprawił nam pobyt w Centrum Przeładunkowym św. Mikołaja. Jeździliśmy jeździ kami, a celem naszej podróży było dostarczenie wymarzonych prezentów do odpowiednich domów. Kolejne zadanie – sortowanie listów – wymagało od nas skupienia oraz zdolności motorycznych. Na poczcie bożonarodzeniowej sprawdziliśmy, gdzie trafiają wszystkie nadesłane przez dzieci listy. Doświadczyliśmy również różnorodnych dźwięków. Zagraliśmy na keyboardzie, ale najpierw musieliśmy odpowiedzieć na cztery pytania elfa, aby poznać nuty, a potem zagrać i zaśpiewać piosenkę. Wreszcie doczekaliśmy się wizyty w Fabryce Słodkości, gdzie czekała na nas Pani Mikołajowa. Korzystając z jej przepisu, zrobiliśmy i upiekliśmy najsmaczniejsze pierniki.
Kolejnym punktem naszej wizyty był Włóczkowy Świat Pani Mikołajowej. Mieliśmy okazję znaleźć się w królestwie robótek ręcznych oraz przygotować jedyną w swoim rodzaju (wybraną przez siebie) ozdobę. Następnie dotarliśmy do niezwykłego Elfi Teatru. Obejrzeliśmy spektakl oraz udało nam się odczytać morał: „Morał tej bajki jest wszystkim znany – kłamstwo ma krótkie nogi, a prawdę i szczerość nagradzamy”. Wreszcie nadszedł czas na upragnione spotkanie ze św. Mikołajem, który sprawdził, czy byliśmy grzeczni. W tym celu wchodziliśmy do specjalnej maszyny. Na szczęście, nawet jeśli ktoś miał na swoim koncie sporo grzeszków, Mikołajowi udało się „naprawić” taką osobę.
Na koniec zjedliśmy smaczny obiad, a nagrodą, obok ogromnej satysfakcji, były certyfikaty potwierdzające uzyskanie pozytywnego wyniku w szkoleniu na pomocnika św. Mikołaja w jego polskiej siedzibie w Pięknej Górze.
Podczas pobytu w Gwarku byliśmy oczarowani przepiękną, świąteczną dekoracją (migoczącymi światełkami, pięknymi choinkami). Bardzo nam smakowały aromatyczne pierniczki, a w naszej pamięci pozostaną szalone zabawy z elfem. galeria