swietlicaDzień dobry,
Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku jest partnerem projektu „Otwórz się na pomoc”. To interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu, które stanowią szczególne niebezpieczeństwo w trakcie trwającej pandemii i związanej z nią izolacją. Scenariusz filmu powstał we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika- 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia. To, jak zakończy się ta historia, zależy więc do widza. W projekcie „Otwórz się na pomoc” stworzono również specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiono historie dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także część poświęconą problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu.

Link do filmu poniżej:

Zapraszamy rodziców i dzieci do połączenia przyjemnego z pożytecznym i zagrania w tą nietypową grę, pokierowania losem bohatera filmu – 12 letniego Dominika – chłopaka uzależnionego od gier komputerowych, aby przekonać się jakie wybory przybliżają go do rodziny, a jakie sprawiają, że pogłębia się on w swoich negatywnych przyzwyczajeniach.

Zachęcamy także giżyckie szkoły do wykorzystania filmu w pracy profilaktycznej i zamieszczenia filmu na Państwa stronach.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej