ramka29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Joanna Porazińska, pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Jest to dzień urodzin tej wybitnej pisarki. Z tej okazji w naszej szkole w kąciku Korczaka został przygotowany klimatyczny wystrój, a uczniowie klas 8 czytali fragmenty książek, swoim młodszym kolegom z klas 0 -III. Na parapetach pojawiły się książki, które można było czytać w czasie przerw. Zachęcamy do czytania 15 minut dziennie, to bardzo rozwija każdego człowieka.