4Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości na obszarze naszej szkoły odbyła się gra terenowa. Wzięło w niej 9 pięcioosobowych drużyn, które musiały wykazać się nie tylko wiadomościami z historii i znajomością topografii budynku, ale także kreatywnością, sprytem, logicznym myśleniem oraz sprawnością fizyczną. W każdym punkcie kontrolnym na zespoły czekały inne zadania. Trzeba było m.in. ułożyć puzzle z wizerunkiem polskiego godła, przejść musztrę, zaśpiewać patriotyczną pieśń, rozszyfrować tekst, zbudować z własnych ciał pomnik pt. "Wolność". Po wykonaniu wszystkich poleceń grupy otrzymały paczuszki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców.

Różnice w ocenach i czasie nie były wielkie, zważając na to, że mierzyły ze sobą grupy z rożnych kategorii wiekowych (od klasy 4 do 8). Najszybszy zespół wykonał zadania w 41 minut, najwolniejszy w 1 godzinę i 3 minuty. Najwyżej oceniony zespół zyskał 49,5 punkta, a najniżej -  42 punkty.  Po obliczeniu wszystkich danych ustalono, że zwyciężył TEAM WIEDŹMY w składzie:
Oksana Hnat
Martyna Peliszko
Magdalena Obroślak
Patrycja Szafran
Aneta Kaszak
Drugie miejsce należy do POTĘŻNEJ XD, czyli:
Oskara Wasilewskiego
Łukasza Opara
Gabriela Świętojańskiego
Mikołaja Chodorskiego
Krystiana Sobczaka
Na najniższy stopień wdrapali się MALI DYWERSANCI:
Bartosz Skórnóg
Martyna Melnyk
Aleksandra Wasielewska
Milena Smędzik
Hanna Kowalewska
Szczególne podziękowania należą się uczniom z klasy 8B: Julii, Ali, Natalii, Zuzi, Adrianowi, Przemkowi, oraz nauczycielom: p. Ewie Wicha, p. Andrzejowi Prażmo, p. Pawłowi Kordowskiemu,p. Justynie Kozłowskiej, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem gry.