anita konkurs6 października , w miniony piątek, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wilkasach tradycyjnie już odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka” . Zgodnie z tradycją tekst dyktanda o tematyce turystyczno-ekologicznej był dla uczestników przyjazny. W dyktandzie nie brakowało jednak trudnych wyrazów, największy kłopot młodzież miała z wyrazami : „mrzonki, tuż-tuż czy hipochondryków” Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII C : Aleksandra Aleksiejczuk , Ida Bogaciel oraz Aleksander Łazar. Nasza wspaniała drużyna wygrała eliminacje międzyszkolne, pisząc prawie bezbłędnie dyktando i tym samym pokonując rywali. W rywalizacji indywidualnej Ida Bogaciel zajęła II miejsce, Aleksandra Aleksiejczuk III miejsce , a Aleksander Łazar V miejsce. Na laureatów czekały medale i dyplomy, trzy najlepsze zespoły reprezentujące giżyckie szkoły otrzymały oryginalne szklane statuetki. Każdy z uczestników opuścił gościnne progi GOKiR Wilkasy z pamiątkową zakładką do książek oraz folderem.