naDnia 16 listopada 2018 roku w SP 7 w Giżycku odbyło się Ślubowanie klas pierwszych, do którego w tym roku przystąpiło 100 uczniów. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście:Burmistrz Miasta pan Wojciech Karol Iwaszkiewicz, dyrekcja SP 7 w Giżycku, przedstawiciel Rady Rodziców i rodzice uczniów. Uroczystość prowadziły panie V. Jabłońska i I. Patra. Każda z klas pierwszych przygotowała występ artystyczny. Uczniowie klasy 1 a zatańczyli Poloneza i zaśpiewali piękną piosenkę Co to jest niepodległość?. Klasy 1b, 1c i 1d zaprezentowały wesołe piosenki o szkole. Uroczystość przebiegała w patriotycznym nastroju. Wspólnie zaśpiewano hymn Polski i hymn szkoły. Dyrekcja szkoły uroczyście pasowała uczniów klas pierwszych.To było piękne, wzruszające wydarzenie, które na zawsze zostanie w pamięci wszystkich pierwszoklasistów, ich rodziców i nauczycieli.