biblioteka oczami uczniowNa ogłoszenie o konkursach bibliotecznych odpowiedzieli uczniowie w klasach II i III oraz IV – VIII. Pierwszy konkurs, w młodszej grupie wiekowej polegał na wykonaniu pracy plastycznej pod nazwą „Moja biblioteka szkolna”. Technika wykonania tego zadania była dowolna, toteż na konkurs wpłynęły różnorodne prace: rysowane kredkami, wyklejane kolorowym papierem, malowane farbami. Jednak komisji najbardziej spodobała się praca przestrzenna w formie książki, która zdobyła pierwsze miejsce ( Aleksander Kozłowski kl. II b).
Drugie miejsce zdobyła wizja biblioteki jako drzewa, na którym rosną książki ( Adam Ambroch kl. III a), zaś trzecie miejsce zdobył rysunek realistycznie przedstawiający księgozbiór naszej biblioteki ( Wojciech Dereziński kl. II e ).galeria

W starszej grupie wiekowej zadaniem uczniów było ułożenie hasła promującego bibliotekę szkolną. Komisji najbardziej przypadło do gustu:

Biblioteka – piękne słowo, w niej bajecznie, kolorowo.
Wiedzę swoją tam zdobędziesz, najmądrzejszy w szkole będziesz!
Książki w niej więc wypożyczaj i spraw, aby ten nasz zwyczaj
Nigdy nie zaginął w necie, bo czytanie jest najlepsze na świecie!”

Błażej Sierko kl. V f

Drugie miejsce zdobyła praca proponująca kilka ciekawych haseł:

"1. Taki mały, taki duży w bibliotece się nie nudzi.
2. Nasza biblioteka zawsze na Ciebie czeka.
3. Jedzenie jest w sklepie, lekarstwa w aptece, a mądrość i wiedzę znajdziesz w bibliotece.
4. Przyjacielu – czas na granie w internecie poświęć książce w bibliotece."

Wiktoria Derezińska kl. IV h

Trzecia nagroda powędruje do autorki pracy w ładnej oprawie plastycznej i o subtelnym wyrazie:

Myślę sobie: deszcz i nuda… może książka lub książeczka???
Szybko biegnę… biblioteka, biblioteczka… Moja szkolna siódemeczka.
I już w rękach jest książeczka, komiks, baśń, wesoła bajeczka...”

Tamara Pacewicz kl. VI c

Chciałoby się powiedzieć: „święte słowa”. Każdy uczeń naszej szkoły powinien je przeczytać i w 100 % zgodzić się z nimi, do czego serdecznie zachęcam!