IMG 20190213 111009W I semestrze bieżącego roku szkolnego z wypożyczalni biblioteki szkolnej SP 7 korzystało 607 uczniów naszej szkoły. Średnio dziennie 31 uczniów wypożyczało książki. Zdarzały się też dni, gdzie do biblioteki przychodziło 50, 60, a nawet 90 uczniów naszej szkoły. W sumie odnotowano 2 719 odwiedzin w wypożyczalni.

Wśród klas I-III pierwsze miejsce w czytelnictwie zajęła klasa II b ze średnią 10,89 książki na jednego ucznia, II miejsce klasa II a ze średnią 6,91 książki na jednego ucznia, III miejsce – klasa I c ze średnią 6,76 na jednego ucznia. Na poziomie klas IV-VIII pierwsze miejsce zajęła klasa IV c ze średnią 3,47 książki na jednego ucznia, II miejsce klasa IV e ze średnią 3,90 książki, III miejsce klasa VI a ze średnią 3,64 na jednego ucznia. Nagrodę dla ucznia, który przeczytał najwięcej książek odebrał Aleksander Kozłowski z kl. II b, drugie miejsce otrzymała Hanna Połojańska z kl. II a, zaś miejsce trzecie zajęły: Hanna Brzozowska z kl. I c oraz Natalia Lewko z kl. I d. W I półroczu w bibliotece szkolnej odbywały się różnego rodzaju konkursy indywidualne i klasowe. Na apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów nagrody odebrali laureaci konkursu plastycznego „Moja biblioteka szkolna”, konkursu dla klas I „Jestem ilustratorem-moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”, uczniowie i klasy osiągające wysokie wyniki w czytelnictwie. Biblioteka szkolna organizowała również konkursy dla uczniów klas IV-VIII, jednak nagrody przyznane uczniom zostaną im wręczone na zakończenie roku szkolnego. Grupa uczniów ze starszych klas była pomocna w pracach technicznych na rzecz biblioteki szkolnej np. w pieczętowaniu książek, segregacji zbiorów czy układaniu podręczników. W bibliotece zorganizowano również wystawy książek, a także aktualizowano gazetkę z ważnymi informacjami czytelniczymi. Uczniowie chętnie korzystali z możliwości przebywania w czytelni, gdzie czytali prenumerowane czasopisma lub książki, odrabiali lekcje lub przygotowywali się do zajęć. Liczba odwiedzin w czytelni wyniosła w I semestrze 501. Biblioteka szkolna dysponuje książkami, które spełnią oczekiwania zarówno młodszych jak i starszych czytelników. ZAPRASZAMY !!!