87 428 90 60  
sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

recy27 marca 2019 roku w czytelni odbył się konkurs recytatorski "Spotkania z poezją" 2019. Przybyli na to wydarzenie uczniowie i rodzice mogli podziwiać interpretacje znanych i mniej znanych utworów poetyckich. W skład komisji konkursowej weszły nauczycielki Języka polskiego: p. Agnieszka Świderska, p. Marzanna Szyćko, p. Zenaida Brzozowska. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, przez co komisja oceniająca występy uczniów nie miała łatwej pracy. Ostatecznie postanowiono przyznać następujące miejsca:

galeria

I - Aleksandra Kulesza VI B (wiersz Czesława Miłosza "Piosenka o końcu świata"),
II - Łucja Suchocka IV B (Jan Brzechwa "Kwoka"),
III - Michalina Kozłowska IV E (Rafał Wejner "Kwiat paproci").

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Kamińska IV F (Zygmunt Marek Miszczak "Bajka o krasnoludkach"),
Dawid Bieńkowski IV C (Adam Mickiewicz "Przyjaciele"),
Aleksander Łazar IV C (Adam Mickiewicz "Pies i wilk").

Zebrani w czytelni uczniowie, rodzice i nauczyciele byli pod wrażeniem interpretacji wierszy, co wyrażali gromkimi brawami. Docenili również ambicje uczestników, którzy wybrali utwory długie i charakteryzujące się niełatwym XIX - wiecznym słownictwem. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowała się uczennica, która zdobyła I miejsce - Aleksandra Kulesza z kl. VI B. Ola będzie reprezentowała naszą szkołę w Giżyckim Centrum Kultury 13 kwietnia 2019 roku.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy umiejętności oraz osiągnięć!