budkiUczniowie z Klubu Małego Ornitologa „Dudek” podjęli inicjatywę pomocy ptakom w okresie lęgowym. Zwrócili się do Zakładu Aktywności Zawodowej w Giżycku z prośbą o przekazanie budek dla ptaków. Otrzymane budki zostały powieszone na terenie szkoły. Zanim to jednak nastąpiło dzieci wyszły na spacer w poszukiwaniu dogodnego miejsca. Wybór padł na wysokie lipy. Wiadomo też było, że otwór wlotowy nie może być skierowany w stronę największego nasłonecznienia, więc uczniowie słusznie wybrali kierunek północny. Budki zostały powieszone też odpowiednio wysoko, by ludzie i inne zwierzęta nie zakłócały ptakom spokoju.

galeria

W czasie spaceru po terenie szkoły uczniowie zaobserwowali kilka gatunków ptaków, które mogłyby wykorzystać budki do celów lęgowych. Słychać było głos pleszki, bogatki, szpaka. Widać było wesoło podskakujące i ćwierkające wróble. Czy budki będą miały swoich lokatorów? Na pewno będziemy się przyglądać im bacznie i mamy nadzieję,że w końcu coś wypatrzymy.
Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi Zakładu Aktywności Zawodowej w Giżycku – Wojciechowi
Chodakowskiemu za wsparcie materialne tego przedsięwzięcia.