87 428 90 60  
sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

super ptak„Ornitologiczny super uczeń” to konkurs dla uczniów klas II i III naszej szkoły. Składa się z trzech etapów, na których uczniowie zdobywają poszczególne miejsca, ale również zbierają punkty. Po zakończeniu wszystkich etapów punkty zostaną zsumowane, a osoba, która będzie miała ich najwięcej otrzyma główną nagrodę. Poza tym na każdym z etapów również można zająć miejsce na podium. Dlatego też uczniowie mogą wybierać konkursy według własnych możliwości i talentów. Właśnie zakończył się I etap konkursu, którym była rywalizacja plastyczna pn. „Ptaki Mazur”. galeria

Biorący udział w tej konkurencji uczniowie wykonali prace przedstawiające ptaki, które możemy spotkać na naszych terenach. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością: były prace przestrzenne doskonale odwzorowujące przyrodę, były różne formaty od małych po całkiem spore, były różne techniki oraz różne ptaki – od dzięcioła, poprzez zimorodka, żurawia, łabędzia niemego, sowy, sójkę, bogatkę, wróbla, krogulca na krasce kończąc. Prace wykonane przez uczniów z wielką starannością, zrobiły na komisji wielkie wrażenie. Była to prawdziwa „ornitologiczno-duchowa uczta”. Dlatego też wybór tych, które mają uzyskać najwięcej punktów był bardzo trudny.
Po I etapie pierwsza piątka przedstawia się następująco:
1. Nikola Dąbrowska kl. III a
2. Aleksander Kozłowski kl. III b
3. Gabriela Lalak kl. II a
4. Dawid Radzikowski – Przestrzelski kl. II c
5. Zofia Laszczkowska kl. III a oraz Dorota Metka kl. II b

Jeszcze nie jest za późno, aby przyłączyć się do naszej zabawy. Każdy ma jeszcze szansę na główną wygraną. Może też zdobyć laury w kolejnych etapach. II z nich polega na wykonaniu zdjęcia wybranego przez siebie dziko żyjącego ptaka oraz dołączeniu do niego krótkiego opisu (wygląd, pożywienie, środowisko oraz ciekawostki). Natomiast etap trzeci to konkurs wiedzy ornitologicznej, który odbędzie się w styczniu.
Zapraszam wszystkich uczniów z II i III klas. Powodzenia!