87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

poprawione ptakiPodczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów w I semestrze bieżącego roku szkolnego nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach projektu „Ornitologiczny Super – Uczeń”. Konkurs ten zastąpił trwającą 10 lat „Ptasią ekstra – klasę”. OSU składał się z trzech etapów, na których uczniowie starali się jak najlepiej wykonać określone zadanie oraz zdobyć jak największą ilość punktów. Zatem, aby wygrać cały konkurs należało wziąć udział w trzech etapach i wypaść w większości z nich świetnie. I etapem był konkurs plastyczny pod nazwą „Ptaki Mazur”. Najciekawsze prace wykonali:
I m. – Nikola Dąbrowska kl. III a
II m. - Aleksander Kozłowski kl. III b
III m. – Gabriela Lalak kl. II a
Wyróżnienia: galeria
Dawid Radzikowski-Przestrzelski kl. II c, Zofia Laszczkowska kl. III a, Dorota Metka kl. II b.


Drugi etap to konkurs fotograficzny. Zadaniem uczniów było wykonanie zdjęcia dziko żyjącego ptaka oraz dołączenie do niego krótkiego opisu gatunku. Konkurs ten nie był łatwy z kilku powodów. Wykonanie zdjęcia ptakom, szczególnie tym mniejszym i bardziej ruchliwym nie należy do łatwości. Po drugie mając już to zdjęcie czasami mylnie można określić gatunek. Zaś po trzecie do wykonania opisu należy wybrać wiarygodne źródła wiedzy, co w dzisiejszych czasach może sprawić wielu osobom trochę kłopotu. Jednak nasi uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się ciekawymi fotografiami otaczającej nas przyrody. Najlepsze zdjęcia zrobili:
I m. - Aleksander Kozłowski kl. III b
II m. - Wiktoria Bełbot kl. II c
III m. - Gabriela Lalak kl. II a
Wyróżnienia:
Dorota Metka kl. II b, Dawid Radzikowski-Przestrzelski kl. II c.

Trzeci etap to konkurs wiedzy ornitologicznej, który składał się z kilkudziesięciu zadań sprawdzających znajomość wyglądu, preferencji pokarmowych i środowiskowych, zwyczajów jak również ciekawostek przynależnych określonym gatunkom ptaków. Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie:
I m. - Karol Nowicki kl. III a
II m. - Zofia Laszczkowska kl. III a
III m. - Hanna Połojańska kl. III a
Wyróżnienia: Lena Nitschka oraz Olga Nitschka kl. III a

Po zakończeniu wszystkich etapów przyszedł czas na podsumowanie konkursu i zliczenie wszystkich punktów. Komisja wyłoniła uczniów, którzy byli najbardziej aktywni i dobrze wykonywali wszystkie zadania. Najwięcej punktów otrzymali:
I m. - Aleksander Kozłowski kl. III b
II m. - Gabriela Lalak kl. II a
III m. - Wiktoria Bełbot kl. II c

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody, które pochodziły od sponsorów współpracujących z organizatorem konkursu.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy w przyszłym roku!