bociany 1Młodzieżowa Grupa Badawcza Ptaków „Kania” wznowiła swoją działalność zaczynając od podsumowania poprzedniego roku szkolnego. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w zajęciach, wycieczkach oraz innych wydarzeniach i wykonywali określone zadania o tematyce ornitologicznej otrzymali wspaniałe nagrody. Przede wszystkim należały się one tym, którzy zdobyli maksymalną ilość punktów za zadania oraz brali aktywny udział we wszystkich zajęciach i wykazywali się sporą wiedzą, nabytą nie tylko na zajęciach, ale również w czasie wolnym. W sumie nagrody odebrało 16 uczniów. Były to notatniki, linijki, foldery, zakładki do książek, kolorowanki, magnesy na lodówkę, pocztówki, naklejki, książeczki itp. ufundowane przez Mazurski Park Krajobrazowy, któremu bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Niewątpliwie trudnym momentem w poprzednim roku szkolnym był czas zamknięcia szkół z powodu pandemii koronawirusa, zwłaszcza że czekały na nas wspaniałe wydarzenia: wycieczki w różne ciekawe miejsca, konkursy, konferencja czy też Noc sów. Zamiast tego zostaliśmy w domu uczestnicząc w zajęciach zdalnych. Nie mogliśmy wspólnie wyjść, aby obserwować ptaki, jednak indywidualnie udało się to wielu uczniom. Mieliśmy piękną wiosnę i lato. W tym czasie nie brakowało ciekawych obserwacji, zdjęć i filmików.
Pozdawiamy wszystkich i liczymy na rychły powrót możliwości wychodzenia w teren. A póki co obserwujmy ptaki w gronie rodzinnym. Może z racji tego, że jeszcze trwa migracja, uda się nam zobaczyć jakiegoś niezwykłego ptasiego gościa!!! galeria