87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

ptaszki podsŚwiat ptaków dla uczniów z grupy „Kania” staje się coraz bardziej znajomy. Po zagadnieniach z zakresu migracji, poznawania środowisk życia poszczególnych gatunków, preferencji żywieniowych i wielu zagadnień związanych z biologią ptaków, uczniowie zdobywali wiedzę na temat ptaków wodnych. Omówili szczegółowo zagadnienia związane z takimi gatunkami jak: perkozy, kormoran czy ptaki z rodziny chruścieli. Wymienione tu gatunki były uzupełnieniem wcześniej poznanych kaczek właściwych, grążyc i gągołów oraz ptaków wodnych znanych z naszego sąsiedztwa, szczególnie na Mazurach. galeria

Temat ptaków związanych z wodą był bardzo ciekawy. Uczniowie poznali odpowiedzi na pytania:
Dlaczego różne gatunki mają inne dzioby?
Jak to się dzieje, że pióra ptaków wodnych nie przemakają?
Czy ptaki potrafią nurkować?
Po co ptakom błona pławna?
Dlaczego ptaki te nie marzną zimą w stopy?
I wiele, wiele innych.
Każde zagadnienie wymagało poznania oraz wykonania zadania. Uczniowie, którzy wykonali największą liczbę zadań otrzymali zasłużone nagrody, którymi były książki, kubki, foldery oraz inne wydawnictwa, pocztówki, torby materiałowe, naklejki, długopisy, podkładki pod myszkę, linijki, breloczki do kluczy itd.
Bardzo dziękujemy za wsparcie dla Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.