87 428 90 60  
sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

ptasia klasa 1To już dziesiąty z rzędu październik, w którym uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie ornitologicznym dla klas II i III. Tradycyjnie rozpoczynamy od konkursu plastycznego pod nazwą „Ptaki Mazur”. Zadaniem uczniów było wybranie ptaka, który zamieszkuje nasze tereny, zaznajomienie się z jego środowiskiem życia oraz zdobycie wiedzy na temat pokarmu, jakim się żywi. Wiedza ta okazała się przydatna w momencie wykonywania prac plastycznych, gdzie wykorzystano te wszystkie informacje. Format i technika były dowolne. Na fantazję uczniów i tym razem można było liczyć, gdyż do wykonania prac używali bardzo ciekawych materiałów jak np. płatki kwiatów, pióra, gąbki, platki kosmetyczne itp. Inni sięgali jedynie po kredki, a jeszcze inni po farby.galeria

Wszystkie prace były bardzo ładne i kolorowe, ale na wyróżnienie zasłużyły:

I miejsce: Kinga Chełkowska kl. III b
II miejsce: Olga Nitschka II a
III miejsce: Bartek Studniak II a

W klasyfikacji grupowej pierwsze miejsce zajmuje klasa II a drugie klasa III b zaś trzecie II c
W listopadzie kolejny etap – recytatorski. Czy zamiesza w miejscach klasowych???

Zasady konkursu są niezmienne od 10 lat i przewidują dwie klasyfikacje: indywidualną, w której uczniowie zdobywają nagrody za I, II i III miejsce oraz grupową, gdzie każdy biorący udział w konkursie zdobywa punkty dla swojej klasy, która jeśli wygra otrzyma atrakcyjne nagrody dla wszystkich dzieci (miejsce I, II i III).
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!!!