Andrzejki

mini„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.  Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą.

Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów.

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas w naszej szkole miał miejsce w piątek 29 listopada, kiedy to uczennice klas szóstych, pod kierunkiem p. M. Wiszniewskiej, W. Rawłuszko i B. Harasim, zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy w grocie czarów i zapewniły wszystkim wiele atrakcji.

Zdjęcia

2011 Andrzejki. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates