Witaj Szkoło!

IMG 7109

 

 

 

 

 

 

 

 Nowy rok szkolny 2017/2018 uczniowie rozpoczęli 4. września w deszczowym anturażu.  Ze względu na pogodę inauguracyjne  spotkanie  dzieci i  młodzieży z dyrekcją i kadrą nauczycielską miało miejsce w sali gimnastycznej.

        Apel rozpoczęła grupa sztandarowa, która wprowadziła sztandar szkoły. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt głos zabrała dyrektor szkoły pani Katarzyna Banach. Na początku swojego wystąpienia serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie tych, którzy w bieżącym roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją w naszej szkole. Przedstawiła także wychowawców klas pierwszych oraz nowych wychowawców klas czwartych.

        W tym roku powitaliśmy w naszym gronie sporą grupę nowo zatrudnionych nauczycieli i pracowników administracji. Wśród nich znalazły się:

p. Janina Morska – nauczycielka matematyki

p. Agnieszka Kulesza – nauczycielka j. niemieckiego

p. Joanna Kowalska – nauczycielka biologii

p. Agnieszka Zima – nauczycielka informatyki

p. Sylwia Jagła-Garbowicz- nauczycielka fizyki

p. Żanet Dulemba – pedagog szkolny

p. Bożena Brzozowska-Futyma – logopeda

p. Magdalena Kaziak- Szpilewicz – psycholog

        Szeregi administracji zasiliła p. Katarzyna Gulbicka, która rozpoczęła pracę w sekretariacie szkoły oraz p. Marzena Wojciechowska, pełniąca funkcję kierownika gospodarczego.

        Z pewną dozą niepewności i obaw o przyszłość przystępujemy do pracy w nowej, ośmioklasowej szkole podstawowej. Po wielu latach przerwy do szkół powróciły klasy siódme, a wraz z nimi nowe przedmioty: biologia, fizyka, chemia, geografia. Na pewno będzie trudno, ale damy radę! 

        W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom wielu sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.

        Powodzenia!

 

 

    Drodzy Uczniowie!

Spędzacie w szkole wiele godzin, znajdujecie w niej radości i zaznajecie smutków. Często słyszymy od Was skargi: za trudne, niepotrzebne, za dużo zadane, za dużo klasówek, za mało rozrywek... Nie martwimy się tym, bo tak było zawsze, od powstania szkoły. My też kiedyś byliśmy uczniami i doskonale Was rozumiemy. Jednak pomimo trudów szkoła jest Wam bardzo potrzebna, ona porządkuje Wasze życie, nadaje rytm pracy i odpoczynku. Jak mówił nasz patron Janusz Korczak „szkoła myśli tylko o uczniu i każda sala, ławka, każdy kącik jest właśnie dla ucznia”. Nikt Wam tu nie powie: nie mam czasu, daj mi spokój, nie zawracaj mi głowy... Chcemy Wam nie tylko przekazać wiedzę, ale nauczyć, jak podejmować wyzwania, rozwiązywać problemy. Chcemy Was przygotować do wejścia w dorosłość, nauczyć odpowiedzialności za siebie i innych. Cieszymy się i jesteśmy dumni
z Waszych sukcesów. Życie szkolne jest zarówno WASZE, jak i NASZE, bo wszyscy spędzamy tu dużo czasu.

     I pamiętajcie - bez szkoły byłoby szaro i nudno!

                         Nauczyciele i Dyrekcja

Ps. Przesyłamy Wam kilka zdjęć, które są dowodem na to, że my też kiedyś byliśmy mali.

goście

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa