Martyna KoleśnikMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.

Tego właśnie dnia przypada święto wszystkich osób dobrej woli, bezinteresownie angażujących się w niesienie pomocy na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska lokalnego.

Jak dobrze wiecie, w naszej szkole prężnie działa Szkolny Klub Wolontariatu, który podejmuje najróżniejsze działania:

– powołaliśmy Klub Samopomocy Koleżeńskiej,

– zachęcamy do udziału akcji RAK’N’ROLL,

– prowadzimy zbiórkę zużytych baterii i pojemników po tuszach,

– wykonaliśmy kartki bożonarodzeniowe dla samotnych seniorów,

– przeprowadziliśmy zbiórkę zabawek dla oddziału pediatrycznego naszego szpitala,

– rozpoczęliśmy zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla schroniska psów i kotów w Pudwągach k. Kętrzyna.

Nasi wolontariusze działają również w Internecie. Dzięki portalowi TUDU, zrzeszającemu organizacje potrzebujące wsparcia i wolontariuszy, chcących nieść pomoc, mogą oni działać on-line.

Naszym wolontariuszom dziękujemy za bezinteresowną pracę i pomoc, którą niesiecie potrzebującym.

Życzymy Wam wielu okazji do zdobywania cennych doświadczeń, satysfakcji i radości z podejmowanych działań, zapału i otwartego serca w niesieniu pomocy innym ?

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatugaleria