87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

Informacja o pracy świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 7 w Giżycku

Świetlica szkolna w SP7 działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30

telefon do świetlicy: 798 617 283 (wew. 3513)

Nauczyciele w świetlicy:
Chochowska Mirosława
Gawrycka Małgorzata
Juschus Dorota
Kowalczyk Edyta 
Kowal-Łepkowska Katarzyna
 
 

dla szkołyW ostatnim czasie nasza świetlica brała czynny udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Celem projektu było "wprowadzanie uczniów w świat wartości, współpracy, solidarności, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele); wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób, a także ukierunkowanie ucznia ku wartościom". W ramach projektu wykonaliśmy aż 20 różnych zadań, m.in.: stworzyliśmy "Kodeks dobrego zachowania", wzięliśmy udział w "Dniu piżamy w szkole", robiliśmy ekoinstrumenty i dzieła sztuki współczesnej, poznaliśmy patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka, wykonaliśmy wachlarze chińskie, uczyliśmy się liczyć do 10 po ukraińsku, pisaliśmy szyfrem egipskim, wzięliśmy udział w świetlicowych andrzejkach, pisaliśmy pisanki metodą tradycyjną, "zaświeciliśmy na niebiesko" dla autyzmu i wykonaliśmy wiele innych ciekawych zadań. Realizacja tego projektu przyniosła nam wiele radości i uśmiechu, ale także ogrom wiedzy z różnych dziedzin życia :) galeria

dyplomikW naszej świetlicy realizowaliśmy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Europa i ja". W trakcie realizacji projektu poznawaliśmy sąsiada Polski – Ukrainę. Dowiedzieliśmy się jakie symbole narodowe ma Ukraina, poznaliśmy bajkę ludową "Rukawyczka", stworzyliśmy słownik obrazkowy ukraińsko-polski, podróżowaliśmy po najpiękniejszych miejscach Ukrainy, poznaliśmy zwierzęta, kuchnię ukraińską oraz nauczyliśmy się liczyć do 10 w języku ukraińskim :) galeria

https://view.genial.ly/61d47b12d2c6070de78048eb/presentation-ukraina

kropaW środę, 15 września, zaintrygowała nas wielka czarna kropka przyczepiona do jednej ze ścian świetlicy. Jakiś czas później wyjaśniliśmy tajemnicę tej kropki. Otrzymaliśmy tajemniczy list od… Vashti. Kiedy zaczęliśmy czytać list, okazało się, że Vashti, to dziewczynka mniej więcej w naszym wieku, również chodząca do szkoły. Vashti przygotowała dla nas kilka ciekawych zadań. W trakcie wykonywania zadań okazało się, że Vashti to mała nieśmiała dziewczynka, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu, jak wyrazić siebie za pomocą znaku. Zrobiła więc na środku kartki kropkę. Nauczycielka była zachwycona pracą dziewczynki i poprosiła ją o podpisanie pracy. Następnego dnia, po przybyciu do szkoły, Vashti zobaczyła swoją pracę nad biurkiem nauczycielki, oprawioną w pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa widząc swoją pracę w tak ważnym miejscu. Pomyślała, że przecież umie namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Wyciągnęła pudełko z farbami i zaczęła swoją przygodę z kropkami. Malowała kropki duże i małe, łączyła barwy odkrywając nowe kolory… Wszyscy mogli podziwiać jej prace na szkolnej wystawie. W ten sposób, dzięki swojej nauczycielce, dziewczynka uwierzyła w siebie, w swoje możliwości i talent. Vashti przygotowała dla nas zadania, w których i my mogliśmy odkrywać swoje talenty: patrzyliśmy w otchłań wielkiej kropki widząc obrazy oczami wyobraźni, które przenieśliśmy na papier, zorganizowała również konkurs, który miał na celu rozwój naszej kreatywności, umocnienia wiary we własne siły i pokonanie różnych ograniczeń. Na koniec był oczywiście Twisster-połamaniec ? Vashti obiecała nam, że za rok znów zorganizuje nam kropkowe święto ? galeria

baner placówkaW naszej świetlicy szkolnej będzie realizowany projekt edukacyjny „Europa i ja”, relację z którego zobaczycie na stronie internetowej szkoły i na profilu szkoły na Facebooku. Celem projektu jest przybliżenie uczniom informacji o państwach europejskich. Wszystkie dodatkowe informacje o projekcie znajdziecie również na Facebooku, na profilu Ogólnopolski projekt Edukacyjny EUROPA I JA.

 

20210225 112507W naszej świetlicy nigdy nie jest nudno. W oczekiwaniu na lekcje lub powrót do domu możemy rozwijać się, dobrze się przy tym bawiąc: ćwiczymy swój mózg rozwiązując labirynty i inne zagadki. Najbardziej lubimy te trudne labirynty i organizujemy między sobą zawody, kto rozwiąże ich więcej ?
Lubimy także ćwiczyć cierpliwość i myślenie przestrzenne układając klocki Tetris. Już wiemy, że w marcu odbędzie się konkurs na „Mistrza układania Tetrisa”. Czekamy na niego z niecierpliwością ?
Bardzo lubimy kostki "Story Cubes", dzięki którym rozwijamy swoją kreatywność, wymyślając przeróżne historie. Najbardziej lubimy te przygodowe i dreszczykiem emocji, które zapewniają kostki z poszlakami. Nasze historie często przyjmują nieoczekiwane, ale i śmieszne zwroty akcji, dzięki którym nie nudzimy się ?
Rozwiązujemy także łamigłówki sudoku, które rewelacyjnie ćwiczą nasze szare komórki, zmuszając je do pracy „na pełnych obrotach”. W ten sposób ćwiczymy lepszą koncentrację ale i logiczne myślenie. Dodatkowo poprawne rozwiązanie sudoku daje nam poczucie wygranej i wzmacnia poczucie naszej wartości.
Ostatnio hitem w naszej świetlicy jest zabawa "Znajdź drogę", dzięki której wzmacniamy naszą pamięć i koncentrację. Osoba prowadząca zabawę ma w ręku kartonik z tabelą 4x4 kwadraty. Na kwadratach narysowana jest droga, której my nie znamy. Naszym zadaniem jest odgadnąć drogę i przejść ją do końca. Planszę do tej zabawy wykonaliśmy wspólnie z panią nauczycielką na naszej świetlicowej scenie. Zabawa ta dostarcza nam wielu emocji, gdyż osoba która nie odgadnie drogi wraca na koniec kolejki, a drogę od początku próbuje przejść inna osoba ?
Doszła do nas informacja, że któregoś dnia będzie u nas w świetlicy wybuchowo i zaleje nas lawa… Nie możemy się doczekać ? galeria